Başkan Davut Çetin, “Işıklar ve Gölgeler” Sergisinin Açılışına Katıldı

16 Nisan 2018 Pazartesi

ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Valiliği ve Anadolu Ajansı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen “Işıklar ve Gölgeler” sergisinin açılışına katıldı. Burada bir konuşma yapan Davut Çetin, kent merkezine daha fazla turist çekmek için bu tür etkinliklerin önemine dikkat çekti. Antalya’nın sezona iyi bir başlangıç yaptığını belirten Davut Çetin, “Bu yıl turizm sezonu çok verimli geçecek” ifadesini kullandı.


Başkan Davut Çetin, “Işıklar ve Gölgeler” Sergisinin Açılışına Katıldı

Antalya Valiliği, kentin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini daha çok tanıtmak amacıyla bir çalışmaya imza attı. Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Ali İhsan Öztürk ile yapılan protokol kapsamında 1 yıl boyunca kentin dört mevsimini yansıtan tarihi, turistik ve doğal güzelliklerin fotoğrafları çekildi. Bu fotoğraflardan 75’ini panolara bastıran Antalya Valiliği, Cumhuriyet Meydanı’nda ‘Işıklar ve Gölgeler’ adlı sergi açtı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Antalya milletvekilleri, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılan sergiye ilginin yoğun olduğu görüldü.

Davut Çetin: Turisti kent merkezine çekmeliyiz

Açılışta bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, ATSO ve Antalya Valiliği ve turizm örgütlerinin yurt içi ve yurt dışında yaptığı tanıtım çalışmasının meyvelerini bu sezon vereceğini söyledi. Davut Çetin, “Umuyorum bu yıl 14 milyon turist sayısını yakalarız ve güzel bir sezon geçiririz. Bu tür etkinliklerin turistlerin kent merkezine gelmesi bakımından büyük katkı koyacağını düşünüyorum. Antalya’ya gelen turistleri, kent merkezine çekecek etkinlikler yapmamız gerekiyor. Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Ali İhsan Öztürk ve Antalya Valiliğimizi bu güzel etkinlik için kutluyorum” dedi.

ATSO

ATSO’nun kent merkezindeki eski binasını Antalya Kültür Sanat adıyla kente kazandırdığını da vurgulayan Davut Çetin, tüm katılımcıları Antalya Kültür Sanat’taki sergileri görmeye davet etti.

İki Yıldır Türkiye’ye Gelmeyen Turistler Kazıklandılar

Kente gelen turistlerin bu alana gelerek bu fotoğrafları görmesinin sağlanması gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, fotoğrafların albüm haline getirilip kentin tanıtımının yapılmasının önemli olduğunu söyledi. Turistin 12 ay boyunca Antalya’ya gelmesi için cazibenin olduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, tanıtımı sadece Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bırakmanın yetmeyeceğini söyledi. Geçen 2 yıl içerisinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle farklı destinasyon arayışına girdiklerini ve farklı ülkelerden turistleri Türkiye’ye getirebildiklerini ifade eden Çavuşoğlu, “Bunları yapmak için illa bir kriz daha yaşamaya gerek yok. Çin’de bu yıl Türkiye yılı. 300 milyondan fazla Çinli dünyayı geziyor. Bu Çinlilerin yüzde 5, hatta yüzde 10’unu Türkiye’ye getirebiliriz. Son 2 yıldır gelmeyen misafirlerimiz büyük bir heyecanla gelmek istiyorlar. Neden? Antalya ve Türkiye’deki misafirperverlik ve otel kalitesi hiçbir yerde yok. Bu misafirlerimiz son 2 yılda gittikleri her yerde her anlamda kazıklandıklarını gördüler” dedi.

ATSO

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise fotoğrafları sergilemek isteyenlere valilik kapılarının açık olduğunu söyledi. Kentin sadece deniz kum ve güneşten ibaret olmadığını da belirten Vali Karaloğlu, “Bu düşünce kente yapılmış en büyük haksızlıktır. Bu şehir sezonluk olamaz. Hep birlikte çalışmalıyız ve turizmi 12 aya yaymalıyız” dedi.

ATSO

Antalya Milletvekili Atay Uslu, günün anısına ATSO Başkanı Davut Çetin’e bir fotoğraf hediye etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination