İnşaat Sektörü Altyapıyı Masaya Yatırdı

2 Ocak 2018 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 30. Grup (İnşaat faaliyetleri) Meslek Komitesi Üyeleri, Yönetim Kurulu Osman Avşaroğlu başkanlığında Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü İrfan Yıldız’ı ziyaret etti.


İnşaat Sektörü Altyapıyı Masaya Yatırdı

Sektör temsilcileri, yapacakları inşaatın su, kanalizasyon, telefon, internet ve elektrik gibi yaşamsal ihtiyaçlarının sağlanabilmesi için alt yapı bacalarının imar parsellerine yakın konumlandırılmalarını talep etti.

Alt yapı bacalarının inşaat yapılacak parsele uzak olması, hatta bağlantılı yolun karşı tarafında olması nedeniyle birçok kurumdan izin alınmak suretiyle kazı çalışması yapılarak altyapı bacalarına ulaşılabildiği, kazı çalışmalarında doğalgaz, elektrik, telefon hatlarına zarar verilmesi halinde büyük maliyetlerle karşı karşıya kalındığı dile getirildi.

Sorunlar aktarıldı

Ziyarette, Antalya’nın sürekli göç alan ve İstanbul’dan sonra en fazla istihdam sağlayan bir il olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Osman Avşaroğlu, Antalya bölgesinde diğer illerden farklı olarak yılın büyük bölümünde inşaat yapılabildiğini belirtti.

Şehrin gelişimi ve göç hareketlerinin izlenerek kendi kurumlarının bütçesinin ve yatırımlarının daha önceden belirlendiğini belirten Türk Telekom Antalya Bölge Müdürü İrfan Yıldız, şehrin her noktasına mobil ve sabit telekomünikasyon hizmetleri ile teknolojik haberleşmeyi götürmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ATSO

Her imar parseline altyapı bacası konulması mümkün olmamakla birlikte, inşaat müteahhitlerinin sorunlarını çözmek adına elbette kurumunu ilgilendiren konular ile ilgili olarak yapabilecekleri şeyler olduğunu, bunun için de ellerinden gelen yardımı yapacaklarını dile getirdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination