ATSO AB Bilgi Merkezi’nden AB İklim Eylem Haftası Etkinlikleri

31 Ekim 2017 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, AB Türkiye Delegasyonu işbirliğinde “AB İklim Eylem Haftası” kapsamında 26 ve 27 Ekim 2017 tarihlerinde etkinlikler düzenledi.


ATSO AB Bilgi Merkezi’nden AB İklim Eylem Haftası Etkinlikleri

 

 

Etkinliklerin ilk gününde Antalya Kültür Sanat’ta İklim Değişikliği konulu bir seminer düzenlendi. Akdeniz ve Antalya Bilim Üniversitesi öğrencilerinin ve öğretim üyelerinin misafir edildiği seminerde, Akdeniz Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Topkaya, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi 2. Başkanı Uğur Burhan Yıldırım, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Daire Başkanlığı Proje Koordinatörü Dr. Elif Özgür Özbek ve Tema Vakfı Kepez Temsilcisi Süleyman Hoda İklim Değişikliği üzerine sunumlar yaptılar.

ATSO

Seminerde ayrıca AB tarafından desteklenen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen Antalya Deniz ve Kıyılarının İklim Değişikliğine Adaptasyonu Projesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi. İlginin yüksek olduğu seminer soru cevap kısmı ile sona erdi.

ATSO

ATSO Hatıra Ormanı’na ağaçlandırma

Etkinliklerin ikinci gününde ATSO, AB Türkiye Delegasyonu ve Orman Genel Müdürlüğü desteği ile orman yangınında zarar görmüş olan Antalya-Isparta Karayolunda yer alan ATSO Hatıra Ormanı’nın yeniden ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Kasım ayında yapılacak dikim ile birlikte Hatıra Ormanı’ndaki ağaç sayısı 500’e ulaşacak.

16-27 Ekim 2017 tarihleri arasında 20 ilde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezleri tarafından çeşitli organizasyonlarla gerçekleştirilen AB İklim Eylem Haftası etkinlikleri ile iklim değişikliği ve çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratmak üzere bireysel eylemin önemini vurgulamak ve yerel düzeyde diyalog platformlarını arttırmak amaçlanıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex Yöresel Ürünler Fuarı