Antalya Alışveriş Günleri Manavgat'ta Tanıtıldı

4 Temmuz 2017 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ana sponsorluğunda, Antalya Tanıtım A.Ş. tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Antalya Alışveriş Günleri 7 Temmuz'da başlıyor.


Antalya Alışveriş Günleri Manavgat'ta Tanıtıldı

 

 

ATSO Başkanı Davut Çetin ile Antalya Tanıtım AŞ Başkanı ve ATSO Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Alışveriş Günleri'ni Manavgat'ta tanıttı.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen basın toplantısı öncesi ATSO Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır'la birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i makamında ziyaret etti. Başkan Davut Çetin ve heyet, Şükrü Sözen'e Antalya Alışveriş Günleri hakkında bilgi verdi. Başkan Sözen'e etkinliğe katkıları dolayısıyla teşekkür eden Davut Çetin, ziyaretin anısına ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı bir sulu boya tablo hediye etti.

ATSO

Heyet daha sonra Başkan Sözen'le birlikte Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Belediyesi ve ATSO'ya destekleri nedeniyle teşekkür etti. Boztaş, "77 gün sürecek Antalya Alışveriş Günleri'nden MATSO üyesi olan olmayan tüm esnafımız yararlanacak. Bu proje tüm Antalya'nın projesi herkesin desteğini bekliyoruz" ifadesini kullandı.

ATSO

ATSO Başkanı Davut Çetin,  Antalya Alışveriş Günleri'nin 7 Temmuz - 22 Eylül tarihleri arasında 77 gün süreceğini belirterek, "77 gün sürecek olan etkinlik kapsamında, kredi veya banka kartlarıyla 25 TL’lik alışveriş yapan her tüketici çekilişlere katılım hakkı kazanacak. Tüketiciler, bankalar üzerinden yürütülecek çalışma ile yaptıkları harcama karşılığında herhangi bir başvuruya gerek kalmadan Milli Piyango İdaresi’nin izni ile gerçekleştirilen çekilişe katılabilecekler. Yalnızca, akaryakıt, vergi, harç, ceza ödemeleri, sigara ve alkollü ürün alımları için yapılan ödemeler kampanyaya dahil olmayacak. Organizasyon süresince yapılacak olan harcamalar sonucunda şanslı katılımcılara, 7 otomobil, 7 televizyon, 7 tablet, 77 bisiklet, 777 basketbol topu hediye edilecek" dedi.

Belediyelerin desteğinin önemli olduğunu vurgulayan Davut Çetin, "Tüm belediyelerimiz Antalya Alışveriş Günleri'ne destek oluyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Biz esnaf odası ve ticaret odası ayrımı yapmıyoruz. Bütün şehrin sahiplenmesi ile daha güzel bir etkinlik yapabiliriz" diye konuştu. 

ATSO 

Festival bütçesinin 700 bin lira olduğunu belirten Davut Çetin, Salcano ve Ceysu firmalarına katkıları için teşekkür etti.

Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Alışveriş Günleri'nin Antalya ticaretine yaklaşık 4 milyar liralık bir ticaret hacmi yarattığını ve 98 milyon çekiliş hakkı sağlandığını belirten Davut Çetin, bu yıl 100 milyon çekiliş hakkı ve 6 milyar liralık bir ticaret hacmi yaratmasını beklediklerini söyledi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise, güzel ve doğru projelere her zaman destek olduklarını belirterek, "Antalya Alışveriş Günleri de bizim belediye olarak inandığımız bir proje. Bir kenti bu tarz etkinliklerle canlı tutabilirsiniz. Turizmden direkt nemalanan esnafımızın hali ortada. Manavgat'ta düzenlediğimiz festivallerimizi de bu doğrultuda planladık. Emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

ATSO Başkan Yardımcısı ve Antalya Tanıtım AŞ Başkanı Yusuf Hacısüleyman da bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri etkinlikle kentin ticari hayatına renk katmayı planladıklarını söyledi. Organizasyonun tüm Antalya'yı kapsayacağını ifade eden Hacısüleyman, "Geçtiğimiz yıl olduğu gibi Gazipaşa'dan Kaş'a kadar bütün ilçelerimiz bu organizasyon içinde yer alıyor. Hediye çekilişine 18 bankanın kredi ve banka kartı sahipleri katılacak. Yapacağımız çekilişlerde herhangi bir katılım veya başvuru şartı aranmıyor" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi