Devlet Desteklerine Ulaşmak İsteyen Bu Zirveyi Kaçırmasın

19 Mayıs 2017 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından 23 Mayıs tarihinde, üyelere dönük olarak, İŞKUR ve SGK istihdam destekleri, ihracat destekleri, hizmet sektörüne dönük destekler, yatırım teşvikleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri, TÜBİTAK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB AR-GE desteklerinin anlatılacağı, 13 farklı kurumun katılımcı olduğu bir zirve düzenlenecek.


Devlet Desteklerine Ulaşmak İsteyen Bu Zirveyi Kaçırmasın

“Antalya Devlet Destekleri Zirvesi” adıyla düzenlenecek etkinlik hakkında açıklamada bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin şunları kaydetti:

Destekler için doğru kaynaktan doğru bilgi alınacak

Birçok kamu kurumu farklı alanlarda destekler veriyor. Çoğu zaman özel sektör bu desteklerden haberdar olmuyor ve aktarılan kaynak etkin olarak kullanılamıyor. Oysa ki ilgili fonlara ulaşabilse kapasitesini artıracak, yeni pazarlara açılacak, inovatif faaliyetler yürütecek, istihdam ve katma değer yaratacak girişimcilerimiz, işletmelerimiz var. ATSO olarak bu nedenle üyelerimizin ve girişimci adaylarının destekler konusunda doğru bilgiye, doğru kaynaktan ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla bir zirve düzenliyoruz.

ATSO

“Antalya Devlet Destekleri Zirvesi” başlığıyla ilk kez düzenleyeceğimiz bu etkinlik ile girişimci adaylarını, KOBİ ve büyük ölçekli işletmeleri, devlet destekleri veren kuruluşlarla bir araya getireceğiz.

13 kurum destekleri anlatacak

Etkinliğe, Ekonomi, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Bilim Sanayi ve Teknoloji, Kültür ve Turizm Bakanlıklarının yanı sıra, Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Antalya Üniversitesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’ndan temsilciler katılacak. Ayrıca, SGK İl Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü, Kredi Garanti Fonu ve Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan da uzmanların katılacağı etkinlikte üyelerimiz devlet destekleriyle ilgili tüm sorularına cevap bulacak.

Uzmanlar ile birebir iletişim imkanı

Katılımcılar, istihdam, ihracat ve AR-GE desteklerinin yanısıra Ekonomi, Kültür ve Turizm Bakanlıklarının genel destekleri hakkında düzenlenecek seminerlere katılabilecekler. Ayrıca kurulacak stantlarda, faydalanmak istedikleri destek programları hakkında konunun uzmanlarından bire bir bilgi alabilecekler.

Zirve, 23 Mayıs’ta

Bu etkinliği düzenlemek için ilgili kurumlar ile yoğun çalıştık, önemli kurumları biraraya getiriyoruz. İnanıyorum ki ufuk açıcı bir zirve olacak.

23 Mayıs tarihinde ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştireceğimiz “Antalya Devlet Destekleri Zirvesi”ne konuya ilgi duyan herkesi davet ediyoruz.”

ATSO

 

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi