ATSO Heyetinin Doğu Antalya temasları

21 Nisan 2017 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya’nın Doğu ilçelerine ziyaretlerde bulundu. Manavgat, Alanya ve Gazipaşa’da ziyaretlerde bulunan ATSO heyeti, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), ATSO Gazipaşa Temsilciliği ve Gazipaşa’daki ATSO üyelerine ziyaretlerde bulundu.


ATSO Heyetinin Doğu Antalya temasları

 

ATSO’nun tecrübelerinden faydalanıyoruz

İlk olarak Manavgat’ta temaslarda bulunan ATSO Heyeti MATSO Yönetiminin konuğu oldu. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın bölge için yaptığı çalışmaları yakından takip ettiklerini vurgulayan Başkan Davut Çetin, “MATSO, bölgede en iyi çalışan Odalardan birisi. Bu gerçekten Manavgat için çok büyük bir şans. Umarım bu başarılı çalışmaları artarak sürecektir” dedi.

ATSO

ATSO’nun Türkiye'de kurulan ilk Ticaret ve Sanayi Odaları’ndan biri olduğunu dile getiren MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, “ATSO, sadece Antalya’nın değil Tükiye’nin en köklü Odalarından biri konumunda. Böylesine köklü bir kurumun Antalya’mızda olması da hem bizler hem de kent için büyük bir avantaj. Davut Çetin Başkanımızda kurumsal kültürden gelen tecrübeli bir başkanımızdır. Oda olarak ATSO’nun tecrübe ve desteklerinden her zaman faydalanıyoruz.” şeklinde konuştu.

ATSO

Tanıtım Antalya çatısı altında birleşmeli

Temaslarını Alanya’da sürdüren ATSO Heyeti, burada ilk olarak Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ardından da Alanya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Alanya’da ilk olarak ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve Yönetimi’nin konuğu olan heyet, Alanya ekonomisi ve turizmdeki gelişmeler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Alanya’nın bölge ekonomisi için çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, Bu potansiyelin açığa çıkması noktasında ALTSO’nun projelerinin büyük önem taşıdığını ifade etti. Alanya TSO ile birlikte Tanıtım A.Ş.’de destinasyon tanıtımı odaklı çalıştıklarını belirten Başkan Davut Çetin, “Bölge Odaları olarak Antalya’nın kalkınması için hep birlikte çalışmalı, üretmeli ve yeni projeler yaratmalıyız. Umarım işbirliklerimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

ATSO

Daha sonra AGC Başkanı Mehmet Ali Dim’in konuğu olan Başkan Davut Çetin, burada da Alanyalı gazetecilerle bir araya geldi. Alanyalı gazetecilerin ekonomi, gündem ve bölge hakkındaki sorularını cevaplayan ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya ve Türkiye ekonomisine ilişkin pek çok konuda değerlendirmelerde bulundu.

ATSO

Konuşmasında Antalya’nın turizmde tek bir elden tanıtılmasının önemine vurgu yapan Başkan Davut Çetin, “kentimizin lokomotif sektörü turizm. Her bölgenin ayrı sorunları var ama Antalya’nın tanıtımı için hep birlikte çalışmak durumundayız. Birlikte gittiğimiz fuarlarda da ALTSO, MATSO ve ATSO olarak hep birlikte çalışma yapıyoruz. Valimiz Münir Karaloğlu öncülüğünde yapmış olduğumuz toplantıda Antalya'nın bölge olarak hep birlikte destinasyon yönetimi mantığı ile tanıtılması ve bundan sonraki çalışmaları hep beraber yapma anlamında bir karar aldık. Bu çok önemli bir karardı. Bazen Alanya, Manavgat, Antalya kent merkezi ayrı ayrı tanıtılıyor. Antalya üst şemsiyesi ile oluşan sinerji çok önemli. Birliktelikten doğacak bu gücü en iyi şekilde değerlendirmek durumundayız” dedi.

ATSO

Davut Çetin, Gazipaşa’da kayıtlı en eski ATSO üyesi ile buluştu

Son olarak Gazipaşa’da ziyaretlerde bulunan ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer ve beraberindeki heyet, ilk olarak ATSO Gazipaşa Temsilciliği’ni ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde yeni hizmet yerine taşınan ATSO Gazipaşa Temsilciliği’nde Gazipaşa Temsilcisi Bedri Güven ve temsilcilik çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Davut Çetin, temsilcilikte verilen hizmetin daha yukarı taşınması konusunda neler yapılabileceğine ilişkin bilgi aldı. Daha sonra bölgedeki ATSO üyelerini ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Başkan Davut Çetin, sorunların çözümü için gerekli adımları atacaklarını söyledi.

ATSO

Ziyarete gidilen işletmelere yeni ‘Üye Sicil Belgesi’ni veren Başkan Davut Çetin, son olarak bölgede faaliyet gösteren en eski ATSO üyesi iş yerini ziyaret etti. Gazipaşa’da bulunan en eski üye M. Kemal Aslan’ı iş yerinde ziyaret ederek bir müddet sohbet eden Başkan Davut Çetin, görüşmenin sonunda Aslan’a ATSO yayınlarından oluşan bir set ile fincan takımı armağan etti.

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

ATSO

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi