Moskova'da Antalya baharı

15 Mart 2017 Çarşamba

Türk turizmi yeni sezon öncesi Rusya’nın başkenti Moskova’da moral buldu. Antalyalı turizmciler ITB Berlin Turizm Fuarı’ndan sonra, bugün Moskova’da başlayan dünyanın önemli turizm fuarlarından MITT Moskova’da nabız yokluyor.


Moskova'da Antalya baharı

Antalya’nın turizm aktörleri tam kadro Moskova’da

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yanı sıra AKTOB, TUROFED gibi turizm örgütlerinin yöneticileri ve çok sayıda turizm firması Moskova’ya çıkarma yaptı.

Fuarın ilk saatlerinden itibaren Türkiye ve Antalya stantlarının ziyaretçi akınına uğraması turizmcilerin yüzünü güldürdü. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman fuarın açılışına katılarak turizmcilerle bir araya geldi.

ATSO

Fuarın Antalyalı turizmcilerin yeni sezon öncesi moral bulması açısından büyük önem taşıdığını belirten Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Rusya – Türkiye arasında düzelen ilişkilerin kendilerini umutlandırdığını söyledi.

Davut Çetin, “Turizmde olumlu ve güçlü sinyaller alıyoruz. Net bir gösterge olmamakla birlikte Antalya’ya gelen Rus vatandaşı sayısı ocak ayında 2 bin 400’den 16 bine çıktı. Erken rezervasyonlarda da göstergeler gayet iyi” ifadesini kullandı.

ATSO

Antalya Tanıtım AŞ başta olmak üzere fuarda Antalya bölgesi stantlarının adeta Rusların akınına uğradığını belirten Davut Çetin, "Türkiye'ye ve Antalya'ya özel bir ilgi var. Bunu çok net hissedebiliyoruz. Bu güzel havanın rezervasyonlara da yansımasını bekliyoruz. 2015 sezonunu geçeceğimizi ümit ediyorum" dedi. Fuar 16 Mart'a kadar devam edecek.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin liderliğindeki Antalyalı iş adamları fuar kapsamında Moskova’da bir dizi temaslarda bulunacak. Moskova Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret edecek olan ATSO Başkanı Davut Çetin, Rusya’nın önemli basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya gelecek.

ATSO

ATSO

ATSO Heyeti’nde Başkan Davut Çetin’in yanı sıra, Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, Yönetim Kurulu Üyeleri Ayhan Kızılsavaş ve Mehmet Yılmaz yer alıyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi