ATSO Gıda Kümesi Tokyo’da büyük ilgi gördü

14 Mart 2017 Salı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Ekonomi Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi’ (UR-GE) desteği kapsamında oluşturulan “ATSO Gıda Kümesi”, Antalya Gıda Sektörünün İhracat Potansiyelinin Artırılması” Projesi faaliyetleri kapsamında, 4-11 Mart 2017 tarihleri arasında Japonya’nın Tokyo şehrine heyet ziyareti gerçekleştirdi.


ATSO Gıda Kümesi Tokyo’da büyük ilgi gördü

Türk ürünleri Japon pazarında
ATSO Gıda Kümesi’nden 8 katılımcı firma, Japonya’nın Tokyo-Chiba kentinde bu sene 42’incisi düzenlenen FOODEX 2017 Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı’na standlı katılım gösterdi. Uzakdoğu pazarındaki alıcılar, distribütörler ve toptancılar ile buluşan Antalyalı firmalar, fuarda geçirdiği dört gün boyunca ürünlerini sergilediler, başarılı iş görüşmeleri yaparak iş bağlantıları kurdular.

ATSO
Japon pazarına giriş konusunda çok olumlu geçen fuar sonunda, firmaların ürünlerine gösterilen ilgi ve Uzakdoğu pazarındaki fırsatlar küme firmalarını umutlandırdı. Heyet, program kapsamında ayrıca Tokyo gıda pazarında faaliyet gösteren çeşitli perakende zincirlerini ziyaret ederek, pazarda var olan ürünler ve fiyatlarla ilgili yerinde gözlem yapma imkanı da buldu.
Gıda Kümesi’ne liderlik eden ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Erol Erkan, program kapsamında T.C. Tokyo Büyükelçisi Ahmet Bülent Meriç’e de nezaket ziyaretinde bulunarak, FOODEX Fuarı ve firmaların görüşmeleriyle ilgili bilgiler verdi. Erkan ayrıca, Tokyo Ticaret ve Sanayi Odası’nda Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Direktörü Takeshi Akagi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmede karşılıklı işbirliği imkânları değerlendirildi.

ATSO
ATSO Gıda Kümesi sektörün en önemli fuarlarına katılıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO Gıda Kümesi’nin projenin altıncı yurtdışı pazarlama programını da başarı ile tamamlayarak yurda döndüğünü belirterek, “‘UR-GE projeleri, firmalarımızı yeni uluslararası pazarlara açan, ihracatta büyümeyi hızlandıran projeler. Firmalarımız ‘birlikten kuvvet doğar’ mantığıyla küme yapısı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurumsal gücü ile yurtdışı pazarlarda yeni fırsatlar yakalıyorlar. ATSO Gıda Kümesi, 2015 yılından bu yana dünya gıda pazarındaki sektörün en önemli fuarlarına katılarak, gelişmeleri yakından takip ediyor. Katılımcı firmalarımız farklı coğrafyalarda gördükleri ve öğrendiklerini birlikte yorumlayıp şirketlerinin vizyonlarını geliştiriyor. ATSO olarak proje kapsamında yaptığımız bu çalışmaların, firmaların ihracat rakamlarına yansıdığını görüyoruz, bu sonuçlar da bizleri son derece mutlu ediyor’’ dedi.
Bünyesinde şekerli gıdalar, kuruyemiş, baharat, süt ve süt ürünleri, bakliyat, şeker ve mantar alanında faaliyet gösteren ATSO Gıda Kümesi, FOODEX Fuarı’na aşağıdaki firmalarla katıldı:

1. Antalya Yenigün Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
2. D2 Gıda Pazarlama Turizm Tic. San A.Ş.
3. Ekiciler Süt Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.
4. Kamaş Kuruyemiş Gıda ve Temizlik Maddeleri Tarım Ürünleri Turizm İnşaat Tekstil İmalat İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.- Serik Şubesi
5. Örsoğlu Turizm Ticaret ve Sanayi. Şti.
6. Prenses Gıda Sanayi ve Tic. Ltd. Şti.
7. SMS Ersanlar Tarım Madencilik Gıda Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.
8. Yörükoğlu Süt ve Ürünleri Sanayi Ticaret A.Ş.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi