Şampiyon aşçıya ATSO desteği

10 Mart 2017 Cuma

Antalyalı gastronomi öğrencisi Alper Güler, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nın desteğiyle gittiği Dubai Emirates Gulinary Guild Dünya Yemek Şampiyonası’ndan 4’üncülükle döndü.


Şampiyon aşçıya ATSO desteği

 

 

Dubai’de Word Trade Center’da yapılan Dünya Yemek Yarışması’na Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın sponsorluğunda katılan Antalyalı gastronomi öğrencisi Alper Güler, hem tavuk ve hem de et kategorilerinde dünya 4’üncüsü oldu. 26 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında 25 ülkeden bin 500 kişinin katıldığı yarışmada, Türkiye’yi temsil eden 20 yaşındaki genç öğrenci 30-35 yaş ortalaması olan katılımcıları geride bırakarak dünya 4’üncüsü olmayı başardı.

İstanbul Okan Üniversitesi 2’inci sınıf gastronomi öğrencisi olan Alper Güler, ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi’yi ziyaret etti. Katıldığı yarışmada Dünyadan 25 ülkeden aşçılarla mücadele ettiğini söyleyen başarılı öğrenci, “ATSO’nun desteğiyle yarışmaya katıldım. Hedefim Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmekti. Başarılı olduğumu düşünüyorum. Ülkemin adını gastronomi odaklı bir etkinlikte duyurmama yardımcı olan ATSO Başkanı Davut Çetin, Yönetim Kurulu ve tüm ATSO camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

Alper Güler, mayıs ayının ortalarında Tayland’da yapılacak Ultimate Chef Challenge Asya Yemek Kupası’na da katılacağını kaydederek sponsorlardan destek talep etti.

ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Alper Güler’in geçen yıl yine ATSO’nun desteğiyle gittiği Asya Kupası Yemek Yarışması’nda iki bronz madalya ile döndüğünü ve kendilerini gururlandırdığını kaydetti.

Mustafa İssi, Alper Güler’in başarılarıyla tüm Türkiye’ye örnek olduğunu belirterek, “ATSO olarak ülkemizin ve Antalya’nın gastronomi zenginliği ve turizmi ile de adından söz ettirmesini istiyoruz. Köklü tarihimiz ve yemek kültürümüz bize müthiş imkânlar sunuyor. Bu zenginliklerimizi uluslararası etkinliklerle, yarışmalarla de Dünya’ya tanıtmak gerekiyor. Alper bu güne kadar gittiği uluslararası yemek yarışmalarından 45 madalya, 80 sertifika, 15 plaket ve 1 senyor regale (uzman şef) madalyası ile dönerek Antalyalıların ve ülkemizin gururu oldu. ATSO olarak bu gurur tablosunun oluşmasında yerimiz olduğu için sevinçliyiz. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

ATSO

ATSO

ATSO

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi