Antalya Turizminin Kalbi Berlin’de Atıyor

9 Mart 2017 Perşembe

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) heyeti dünyanın en önemli turizm fuarı olan  ITB Berlin'e katılarak turizmcilere moral verdi. Fuarda ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’e, Meclis Başkanı Süleyman Özer, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Yönetim Kurulu üyeleri Ethem Tayfun Kavukçu ve Ayhan Kızılsavaş eşlik etti.


Antalya Turizminin Kalbi Berlin’de Atıyor

ATSO Başkanı Davut Çetin, fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti:

“ITB Berlin, her sene turizm trendlerinin ve Almanya pazarına dair sinyallerin görülebildiği önemli bir platform. Biz de Antalya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu fuara büyük önem veriyoruz. 

ATSO

Halihazırda, Antalya’dan yaklaşık 2 bin turizm profesyoneli Berlin’de tanıtım çalışması yapıyor. Biz, Oda olarak bu etkinliği bir imaj çalışması yönüyle de ele alıyoruz. Burada harcanan yoğun mesainin, kurulan bağlantıların mutlaka olumlu etkileri olacaktır.

Almanya-Türkiye ilişkilerinde son dönemde çalkantılar yaşıyoruz. Hem Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun hem de Kültür ve Turizm Bakanımız Nabi Avcı’nın bu fuara bizzat katılmaları sektör temsilcilerine moral ve motivasyon verdi. İki ülke arasında yaşanan politik gerginliğin ılımlı mesajlar ile bir şekilde sona ereceğine inanıyoruz.

ATSO

Türk-Alman dostluğu tarihsel geçmişe dayanıyor. Çok sayıda Türk kökenli insanımız Almanya’da yaşıyor, yine çok sayıda Alman vatandaşı da Antalya’da ikamet ediyor. Almanya, ülke olarak en güçlü ticari partnerimizden birisi. İki ülke arasındaki sorunların en kısa zamanda düzeleceğine inanıyoruz.

Turizm sektörü, yapısı itibariyle ülkeler ve kültürler arası sınırları kaldıran bir özelliğe sahip. Fuarın son iki günü Alman halkına açık olacak. İnanıyorum ki; burada da Alman dostlarımız, Türkiye’ye yoğun ilgi göstereceklerdir. ITB Berlin’in de iki ülke arasındaki dostluğun güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

ATSO

Diğer taraftan önümüzdeki sezona dair Almanya pazarındaki sinyallere baktığımızda; son dakika rezervasyonları yine önemli olacak gibi görünüyor. Çünkü sektör, gelişmelerden çok hızlı etkileniyor. Alman dostlarımızı, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızı önümüzdeki sezon kentimize bekliyoruz.”

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi