Kadın emeği merkezi açıldı

9 Ocak 2017 Pazartesi

Antalya’nın Gebizli Mahallesi’nde Zeytinköy’de yaşayan kadınların ev ekonomilerini geliştirmesi amacıyla ‘Kadın Emeği Eğitim Merkezi’ açıldı.


Kadın emeği merkezi açıldı

 

Adı sık sık uyuşturucu ve hırsızlık olaylarıyla anılan Zeytinköy bölgesi, bu sefer örnek bir proje çalışmasına ev sahipliği yapıyor. Yeşildere Mahallesi ya da bilinen ismiyle Zeytinköy'le birlikte Doğuyaka, Kızılarık ve Gebizli mahallerinde kadınların ev ekonomisini geliştirmek amacıyla 3 kurumla işbirliği içinde hayata geçirdiği 'Zeytinköy Kadın Emeği Eğitimi' projesi kurs merkezi törenle açıldı.

ATSO

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren TOBB Antalya Kadın Girişimciler İcra Kurulu ile Muratpaşa Belediyesi,Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde hayata geçirdiği ‘Zeytinköy Kadın Emeği Eğitimi’ projesi kurs merkezi’nin açılışı yapıldı. ATSO Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Dinç’in yer aldığı açılışa, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, TÜKD Başkanı Ayla Yüksel, çeşitli dernek başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören öncesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde okuma yazma kursu gören kadınlar, şiir ve metinler okudu.

ATSO

Merkezin açılışında bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, projenin ve açılan merkezin Antalya için önemine işaret etti. “Bu genel projenin önemli bir ayağı burası” diyen Çetin, eğitimlerin açılan merkezde verileceğine vurgu yaptı. Zeytinköy’ün daha önceki dönemlerde adının hoş olmayan çağrışımlarla anıldığını ifade eden Başkan Davut Çetin, “Zeytinköy kadınlarıyla güzelleşecek. Bunun içinde işbirliği içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün burada Antalya için çok önemli bir merkezin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu merkezin kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından proje ortakları açılış kurdelesini keserek merkezi hizmete açtı.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi