ATSO Başkanı Davut Çetin’den 2017 İçin Birliktelik Vurgusu

30 Aralık 2016 Cuma

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, yeni yıl için bir mesaj yayınladı. Zor bir yılın geride bırakıldığını ifade eden ATSO Başkanı Davut Çetin, “2017 yılının tüm dünya için barış ve huzur içinde geçmesini, Türkiye ve Antalya ekonomisi için yükseliş yılı olmasını temenni ediyorum” dedi.


ATSO Başkanı Davut Çetin’den 2017 İçin Birliktelik Vurgusu

2016’nın siyaset, uluslararası ilişkiler ve ekonomi bakımından hem Türkiye hem de Antalya için pek de iyi geçmediğini ifade eden Başkan Davut Çetin açıklamasında şunları kaydetti: “Türkiye, siyaset, uluslararası ilişkiler ve ekonomi bakımından çok zor bir yılı geride bırakıyor. Son 1 yıllık dönemde tarihimizde görmediğimiz terör olayları yaşadık, şehit haberleri içimizi yaktı. Mülteci sorunları, sınır ötesinde yaşanan savaş sürekli gündemimizde oldu. Yaşanan sorunlar ekonomiye de yansıdı ve Türkiye ekonomisi 3. çeyrekte 7 yıldır görülmeyen bir küçülme yaşadı. Rusya ile bir küstük, bir barıştık. Antalya tarım ihracatının 3’de 2’sini, turist sayısının ise 3’de 1’ini temsil eden Rusya ile yaşanan sorunlar en çok da Antalya ekonomisini etkiledi. Tüm bunların üzerine 15 Temmuz hain darbe girişimi de eklenince ancak barış ve huzurla yaşayabilen turizm sektöründe Türkiye’nin lokomotifi konumundaki kentimizin ekonomisi derinden sarsıldı.

Yeni takvim yılları beraberinde yeni umutlar ve beklentileri de getirir. Artık kötü günleri geride bırakıp, geçmişten dersler çıkararak önümüze bakma zamanıdır. En kötü günleri 2016 yılında geride bırakmış olmayı diliyorum.

Bunun için toplumsal birliktelik ve hoşgörünün önemine özellikle vurgu yapmak istiyorum. 2017’yi sevgi, saygı, hoşgörü, barışın egemen olduğu, ülkemizin kalkındığı bir yıl haline getirmek için birliktelikle aşamayacağımız engel olmadığına inanıyorum.

Bunun için de önümüzdeki süreçte, ihtiyaç duyduğumuz yapısal reformları biran önce ortak akılla uygulamaya koymamız gerekiyor. Ekonomide, eğitim sistemimizde bilime, verimliliğe, inovasyona dayalı adımlarla devam ettiğimiz takdirde ülkemiz dinamizmi ile tekrar bir yükseliş ivmesi yaşayacak güçtedir. Bu dinamizmi hayata geçirmek için önümüzdeki süreçte kutuplaşmaya gitmeden, birliğimizi koruyarak, var gücümüzle ortak hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017’nin sevgi, huzur ve barışın hâkim olduğu, uluslararası ve ulusal sorunlarımızın çözüme kavuştuğu, Türkiye ve Antalya ekonomisi için yükselişin yaşandığı,  gelecekte gülümseyerek hatırlayacağımız bir yıl olmasını diliyorum.”

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi