İhale İlanı (Portekiz)

4 Ocak 2022 Salı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, T.C. Lizbon Ticaret Müşavirliği'nin bir yazısına istinaden, Portekiz’de bir kamu iştiraki olan “Combois de Portugal, E.P.E”, şirketi tarafından 819 milyon Avroluk bir ihale açıldığı belirtilmektedir.


Söz konusu ihalenin; tren vagonu, tramvay ve bunların bakımı ile bakım istasyonu yapımını kapsadığı iletilmektedir. İhale çerçevesinde 819 milyon Avroluk alım yapılacağı; bunun 117 tanesinin elektrikli lokomotif olacağı (62'sinin şehir merkezi, 55'inin şehirler arası ulaşım için alınacağı), park alanları, özel yedek parçalar da dahil olmak üzere 18 adet lokomotif daha alınabileceği; vagon bakım istasyonu yapımının da ihaleye dahil olduğu ifade edilmektedir.

İhale detaylarına ilişkin bilgilerin www.acingov.pt adresinden (ilgilenen şirketlerce adlarıyla kaydolarak) alınabileceği, ihalede verilecek fiyat tekliflerinin tek kriter olmayacağı ve diğer detayların ihale dokümanında yer aldığı, ihaleye teklif süresinin ise 5 Nisan 2022’de son bulacağı belirtilmektedir.

İhale Bedeli: 819.000.000 Avro
İhaleyi açan şirketin adı: CP-Comboios de Portugal, E.P.E.
E-mail: compras@cp.pt
İhale bağlantısı: https://atso.xyz/SsGi1

Üyelerimizin bilgisine sunulur.

Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2022 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • İlan
  • LÖSEV
TS 10002