Arap-Afrika Konferansı, 13-15 Şubat 2019, Marakeş, Fas Hak.

4 Şubat 2019 Pazartesi

TOBB'dan Odamıza gelen yazıda, “2. Arap –Afrika Konferansı ve İş Kadınları Fuarı’nın “Kadın Girişimcileri Destekleyerek Sürdürülebilir Gelişme Hedeflerine Ulaşmak” temasıyla, 13-15 Şubat 2019 tarihlerinde, Fas Kralı Altıncı Mohammed’in himayesinde, Sanayi İhracatı Gelişimi için Arap Birliği tarafından, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) işbirliğinde Fas’ın başkenti Marakeş’te düzenleneceği bildirilmektedir.Bahse konu etkinliğin, Fas Hükümeti, Arap Ülkeleri Teşkilatı, Afrika Birliği, Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu başta olmak üzere birçok Uluslararası Kuruluş tarafından destekleneceği ve Konferansta, kadınlara teknik destek sağlanması, eğitim ve esnek kredi imkânı yaratılması, iş gücü piyasasında yeni oluşan sektörlere hükümet desteği sunulması ile suiistimalden korunma yollarıyla ilgili konulara yer verileceği belirtilmektedir. Ayrıca, sanayi sektöründe Arap Afrika kadınlarının iş uzmanlarına erişimini, kapasite geliştirme ve iş eğitimi merkezlerini geliştirme konularının da ele alınacağı ifade edilmektedir.

İslam İşbirliği Teşkilatı üye ülkelerinden katılımcıların beklenildiği belirtilmekte olup, etkinlik sırasında Arap ve Afrika iş kadınları arasında ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği bildirilmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi için UNIDO Yatırım ve Teknoloji Teşviki Ofisi Başkanı Dr. Hashim Hussein (Tel: +973 175 36887/104, e-posta: h.hussein@unido.org; a.barhoumi@unido.org ) ile iletişime geçilebilir.


AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Yörex
  • Growtech