ÜYE KAYITLARININ KONTROLÜNE İLİŞKİN DUYURU

13 Şubat 2018 Salı

Oda Meslek Komiteleri Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komitesi ve Meclis üyeliğine seçilebilmek için 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu ve ilgili Yönetmelikler gereği, yönetmeliklerde belirtilen diğer hükümler yanında vergi mükellefi olma ve durumunun faal olma şartları aranmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 30.01.2018 tarih ve 1758 sayılı yazıları ve ekinde gönderilen bilgiler doğrultusunda vergi dairelerinde terk işlemi yapılmış Odamız üyelerinin listeleri ekte yer almaktadır. Gerekli güncellemeleri yapmayan vergi mükellefiyetinin sona ermesi sebebiyle işini bırakan üyeler hakkında; ticaret sicilinden kaydını terkin ettirmeyenlerin terkin işleminin yapılması için Ticaret Sicili Müdürlüğü’ne bildirim yapılacaktır.

Üyelerimizin herhangi bir hak kaybına uğramaması için vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtlarını kontrol etmeleri, web adresimizdeki listeyi incelemeleri gerekmektedir. Vergi mükellefiyeti devam edenlerin kayıtlarının güncellenmesi ile hatalı veya vergi dairesi numarası boş olan kayıtların düzeltilmesi için yapılacak başvuruların dilekçe ve bağlı bulundukları vergi dairesinden alacakları vergi kaydının devam ettiğine ilişkin belge (Vergiden muaf olan üyelerimiz için muafiyet belgesi) ile yapılması gerekmektedir.

Diğer taraftan iki yıldır aidat ödemeyen ve/veya adresleri tespit edilemeyen üyelerin aidat tahakkukları durdurularak, meslek grupları ve seçmen listelerinden kayıtları silinmektedir. Meslek grubu ve seçmen listelerinden silinen üyelerin adres ve durumları hakkında Odamıza bilgi verildiği ve / veya geçmiş dönem tüm aidat borçlarını ödediği takdirde aidat tahakkukları başlatılarak, meslek grubu ve seçmen listelerine yeniden kaydedilmektedir.

Üye kayıtlarının güncellenmesi ile ilgili işlem neticesinde üyelerimizin herhangi bir hak kaybına uğramaması için tüm üyelerimizi Oda kayıtlarının güncelliği konusunda web adresimizde yer alan Üye Sorgulama bölümünü seçerek inceleme yapmaya davet ederiz.

28 Şubat 2018 Çarşamba gününe kadar kayıtlarını güncellemeyen üyelerimiz Oda kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılacak ve 5174 sayılı Kanunun 10. maddesi gereğince işlem yapılacaktır.

Üyelerimize önemle duyurulur.

Vergi mükellefiyeti sona eren üyeler listesi için tıklayınız.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2019 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination