PLMA Chicago 2017 Fuarı Milli Katılım Duyurusu

13 Mart 2017 Pazartesi

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Genel Sekreterliği'nden Odamıza gelen bilgilendirmede, 12-14 Kasım 2017 tarihleri arasında Chicago / A.B.D.'de gıda ve gıda dışı sektörlerine yönelik düzenlenecek olan "PLMA's 2017Private Label Trade Show” Fuarı'nın Türkiye milli katılımı Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) organizasyonunda gerçekleştirileceği belirtilmektedir.


Yazıda devamla gıda ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, ev eşyaları, Do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları,……v.b.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünlerin sergilenebildiği ve senede bir kez düzenlenen fuara geçen sene 45 ülkeden 2.774 katılımcı firma katılmış ve fuarı 4.700'ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonelin ziyaret ettiği bildirilmiştir. Fuara küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere marka ürün tedarik eden tanınmış büyük firmaların da katıldığı ifade edilmiştir.

Özel markalı ürünler sektöründe dünyada düzenlenen en önemli etkinliklerden biri konumunda olan fuara AKİB milli katılım organizasyonu altında katılacak firmalar için katılım bedeli 456 $/m2'dir. Katılım bedeline; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, kataloğa giriş bedeli, internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye,sandviç) hizmetleri, katılımcı broşürü dahildir. Sergi ürünlerinin İstanbul-Fuar alanı tek yön standa teslim havayolu nakliyesi almak isteyenler için katılım bedeli 788 $ /m2 olup, m2 başına 15 kg limit öngörülmekte olup FDA code alınması firmaların sorumluluğundadır.

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından A.B.D. Hedef Ülkeler Listesi'nde yer aldığı açıklanmıştır. T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın onaylaması durumunda 2009/5 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ'i uyarınca katılımcıların 2 firma temsilcisinin ekonomi sınıfı gidiş-dönüş ulaşım masrafları ile katılım bedeli esas alınarak hesaplanan destek tutarını aşmamak kaydıyla katılımcı tarafından organizatöre ödenen fatura tutarının %70'i 15.000 ABD $'a kadar destek kapsamındadır.

İlgili fuara katılmak isteyen firmaların https://goo.gl/forms/V1G8JaCWmr5080EM2 yer alan Online Başvuru Formu'nu doldurarak katılım payı toplam bedelinin %50'sinin aşağıda belirtilen banka hesabına yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 30 Haziran 2017 günü mesai bitimine kadar AKİB Genel Sekreterliğine (E-posta: sultanbayrak@akib.org.tr) göndermeleri önemle rica olunur.

Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı : Akdeniz İhracatçı Birlikleri

Banka ve Şube Adı : Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi (Şube Kodu :052)

IBAN (Dolar): TR40 0001 5001 5804 8000 9271 41

 

AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi