Çek Kanunundaki Son Değişiklikler ve Karekodlu Çek Uygulaması Semineri

17 Şubat 2017 Cuma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) işbirliğinde hayata geçirilmiş olan “Karekodlu Çek“ uygulaması, Çek Kanunundaki değişiklikleri de içeren 6728 sayılı “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına dair Kanun” kapsamında 01.01.2017 tarihinde zorunlu hale gelmiştir. Bu çerçevede hem Çek kanundaki son değişikliklerin hem de karekodlu çek uygulamasının irdeleneceği “Çek Kanunundaki Son Değişiklikler ve Karekodlu Çek Uygulaması Ticaret hayatında risk kaçınılmazdır; fakat bu riskleri en aza indirmek, ülke ekonomisinin ilerlemesi için hayata geçirilen uygulamalar ve gelişen teknolojiyle her geçen gün daha fazla mümkün hale gelmektedir. Kıymetli evrak niteliğindeki çek söz konusu olduğunda güvenilirlik hayati bir önem taşımaktadır. Bu uygulama, çek ile yapılan alışverişleri daha güvenli hale getirerek ticareti kolaylaştırıp hızlandırmayı hedefleyen bir sistem olmuştur.


Odamız tarafından “ATSO AKADEMİ” çatısı altında “Kredi Kayıt Bürosu A.Ş. (KKB)” işbirliğinde “Çek Kanunundaki Son Değişiklikler ve Karekodlu Çek Uygulaması” bilgilendirme semineri ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi