2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı

13 Şubat 2017 Pazartesi

KOSGEB tarafından 13.02.2017 tarihinde Odamıza iletilen yazıda, İcra Komitesinin kararları çerçevesinde, bütçe imkânları doğrultusunda yaklaşık 15.000 işletmeye destek vermek üzere KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programı oluşturulduğu ve 9 banka ile protokol imzalanarak 19.12.2016 tarihinde başvuruların alınmasıyla uygulamaya başlandığı belirtilmektedir. Yazıda ayrıca işletmeler tarafından söz konusu Kredi Faiz Desteği Programına yoğun talep gösterildiği ve yeni bir sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği uygulamaya başlatıldığı belirtilmektedir.


 

 

Program başvuruları, 20 Şubat 2017 tarihinde son bulacak olup; konu ile ilgili detaylı bilgi aşağıda verilmektedir;

1- 2016 Aralık ayında yapılan Sıfır Faizli Kredi desteği sırasında "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" adresine giriş yaptıranların tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur. Bu başvurular değerlendirmede dikkate alınacaktır.
2- "
sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" adresinden yazılım sistemine Vergi Numarası (gerçek kişi statüsündeki işletmeler için T.C. Kimlik Numarası) ve İşe Başlama Tarihi (Vergi Levhasında yer alan) ile giriş yaparak başvuru için gerekli bilgileri dolduracaktır.

Başvuru sürecindeki bildirimlerin etkin olarak yapılabilmesi için işletme yetkilisine ait SMS ve/veya E-Posta bilgilerinin belirtilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bu aşamada KOSGEB Veri Tabanına kayıt mecburiyeti yoktur. KOSGEB Müdürlüğüne KOBİ Beyannamesinin bu aşamada sunulması gerekmemektedir.

3- "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" adresine 2016 Aralık ayında yapılan uygulamada giriş yapmamış ya da yapamamış olanlar "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" adresinden başvuru yapmalıdırlar.
4-    "
sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr" başvuruları 20 Şubat 2017 tarihine kadar arasında yapılacaktır.
5-    27 Şubat 2017 tarihinden itibaren değerlendirme yapılacak, uygun görülenlere KOSGEB tarafından mesaj iletilecektir.
6-  Banka başvurusu başlayacak, bankanın anaparayı vermeyi uygun gördüğü işletmeler eğer onaylı KOBİ Beyannamesi yoksa KOSGEB Müdürlüğüne sunacak ve onay alacaklardır.

Protokole taraf bankalar
- Akbank T.A.Ş.
- Denizbank A.Ş.
- Garanti Bankası A.Ş.
- HalkBankası A.Ş.
- İş Bankası A.Ş.
- QNB Finansbank A.Ş.
- VakıflarBankası T.A.O.
- Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
- Ziraat Bankası A.Ş.

KOSGEB  Adres: Yenigün Mahallesi Mevlana Kavşağı Kızılırmak Caddesi No:6 Antalya
Tel: 0 242 311 60 37

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. 

Üyelerimize önemle duyurulur.

KOBİ ve Yatırım Destekleri Müdürlüğü

Türkiye Odalar ve Borsalar BirliğiTürk Patent EnstitüsüKadın Girişimciler KuruluGenç Girişimciler KuruluBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme VakfıAntalya AB Bilgi BürosuEnterprise Europe Network
Her hakkı saklıdır.© 2018 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Gizlilik & Güvenlik | Telif Hakları
  • Antalya Kültür Sanat
  • Antalya the Destination
  • Antalya Kadın Müzesi